6418 SPECTROLITE
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 6418 |
| Color | BLACK |
| Bundle | 1 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 1 |
| Length | 295cm / 116inch |
| Height | 170cm / 67inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 291kg |
| Block | 6418 |
| Color | BLACK |
| Bundle | 2 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 6 |
| Length | 295cm / 116inch |
| Height | 170cm / 67inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1750kg |
| Block | 6418 |
| Color | BLACK |
| Bundle | 3 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 8 |
| Length | 295cm / 116inch |
| Height | 170cm / 67inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2326kg |
| Block | 6418 |
| Color | BLACK |
| Bundle | 4 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 8 |
| Length | 295cm / 116inch |
| Height | 170cm / 67inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2326kg |
| Block | 6418 |
| Color | BLACK |
| Bundle | 5 |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | LONIGO |
| # slab | 9 |
| Length | 295cm / 116inch |
| Height | 170cm / 67inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2619kg |